Halušky "Fest" Turecká 2012

Halušky » Halušky "Fest" Turecká 2012

V dňoch 29. a 30. júna 2012 sa v Tureckej uskutočnili tradičné preteky vo varení a jedení bryndzových halušiek. Dvojdňový festival tradičných remesiel spojený s predajom ľudových výrobkov prilákalo množstvo návštevníkov, ktorí mali veľa možností na skvelú zábavu s kopou atrakcií, súťaží, tombolami a neodmysliteľnými pretekami vo varení a jedení bryndzových halušiek.

Pretekov sa zúčastnilo 17 súťažiacich družstiev, variacich a hltajúcich svoje halušky na 9 stanovištiach. Kvalitu ich výtvorov hodnotilo 5 degustátorov a 9 rozhodcov. Výsledky sú k dispozícii na stiahnutie tu v osobitnom článku.

Súčasne s pretekami sa veľké aj malé deti mohli zabaviť a zasúťažiť si v rozprávkovom lese, občerstviť v množstve stánkov, či posilniť skvelými obecnými haluškami a gulášom varenými ženičkami aj chlapmi z Tureckej.

Bohatý dvojdňový program dopĺňalo veľké množstvo vystupujúcich speváckych a tanečných hviezd,skupín a kapiel. Po celé dva dni od rána do večera ich neúnavne uvádzala moderátorka Veronika Paulovičová. Večery boli predĺžené do skorého rána diskotékami s neunaviteľných návštevníkov.

Organizátori podujatia - Obec Turecká - srdečne ďakujú obrovskému množstvu návštevníkov, všetkým, ktorí podporili svojimi možnosťami a ktorí pomáhali toto skvelé podujatie uskutočniť.

FEST HALUŠKY TURECKÁ 2012 - JEDNODUCHO MUSÍTE ZAŽIŤ!


Podujatie podporujú:
Banskobystrický samosprávny kraj
- preseda Ing. Vladimír Maňka - poslanec Európskeho parlamentu, mesto Banská Bystrica a mesto Zvolen

    

Podujatie je zaradené do kalendára TOP podujatí na Slovensku pre rok 2012 Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

 

Podujatie podporujú:

Generálny partner: 

 Hlavní partneri:       


 

 • Výsledky pretekov 2012

  Výsledky sú k dispozícii na stiahnutie po kliknutí na nadpis článku.

   

 • Prihláška na preteky 2012

  Prihláste sa na halušky do Tureckej 2012 ako súťažné družstvo, prihlášky tu na stiahnutie!

 • Program a atrakcie

  Tento rok na vás čaká veľmi pestrý program, na svoje si prídu dospelí aj deti. Po kliknutí na nadpis sa zobrazí celý program. Môžu nastať zmeny, alebo doplnenie, preto nezabudnite túto sekciu sledovať aj naďalej.

 • Stánkový predaj - žiadosť - dotazník

  Pre záujemcov stánkového predaja počas podujatia MS a Eu vo varení a jedení bryndzových halušiek, prihláška/žiadosť/dotazník tu na stiahnutie!

 • Doprava počas podujatia

  Aby sme vyšli v ústrety čo najväčšiemu množstvu návštevníkov a aby bolo možné prísť v dobrej nálade, bez stresu a námahy, tento rok je doprava zabezpečená viacerými spôsobmi: atrakcia - haluškový vláčik Pretoriium, autobusová doprava kyvadlová aj denná, FUN-Taxi. Podrobnosti aj cestovné poriadky na stiahnutie sú k dispozícii po kliknutí na nadpis článku. Prečítajte si viac >>

 • Brožúra k podujatiu

  K dispozícii je nová pekná brožúrka, s komplet programom a informáciami k podujatiu na stiahnutie. Odkaz na stiahnutie je na stránke, ktorá sa objaví po kliknutí na nadpis.

 • Nová webstránka Fest Halušky Turecká

  28. február 2013 - Obec Turecká zaregistrovala doménu www.haluskyfest.sk - na tejto doméne bude prevádzkovaná oficiálna webstránka podujatia Halušky FEST Turecká - Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek.

  A to nielen pre tento rok, ale už trvale. Obec Turecká týmto chce predísť rôznym neoficiálnym samovznikajúcim dobrovoľným stránkam, ktoré sa neudržiavajú stále aktuálne a tým prispievajú k informačnému šumu a nie dobrému menu podujatia.