Ubytovanie

Vzhľadom na dlhú históriu cestovného ruchu, letných aj zimných športov, či turistiky, sa v Tureckej vybudovalo množstvo ubytovacích zariadení, z ktorých časť funguje dodnes. Zároveň popri nich vznikajú nové, rôzne svojim určením aj atmosférou. Niektoré sú v centre obce, blízko k lyžiarskemu vleku, kultúre i spoločenským zariadeniam, iné v odľahlejších kútoch, v pokoji, bližšie prírode. Všetky majú svoje prednosti, stačí si vybrať podľa osobného vkusu a nálady.

 • Chata Turecká - chata

  Obecná chata na Salaškách - JE UŽ V PREVÁDZKE !!! Po dlhšom čase sa nám podarilo obnoviť prevádzku obecnej chaty TURECKÁ na Saláškach. Vítame záujemcov o turistické ubytovanie v krásnom horskom prostredí Veľkej Fatry.


 • Ubytovanie Krnačky Turecká

  Ubytovanie sa nachádza uprostred obce Turecká v súkromí rodinného domu so samostatným vchodom. V novovytvorených 4 izbách podkrovia ponúkame ubytovanie pre slušných návštevníkov, ktorí vyhľadávajú pokoj a relax.

 • U Maka

  Ubytovanie "U Maka" na súkromí, sa nachádza v rodinnom dome v prekrásnom prostredí so záhradou s možnosťou opekania aj grilovania. K dispozícii je celý rodinný dom.

 • Astra - na súkromí

  Lyžovačka, turistika, aktívny aj pasívny oddych v lone prírody. Možnosti prakticky bez hraníc, ak bažíte po tom, ako si oddýchnuť a mať svoj kľud aspoň počas dovolenky.

 • Jafura - chalupa

  Chalupa-dom sa nachádza na okraji horskej dedinky Turecká medzi Banskou Bystricou a Donovalmi. Je situovaná pod lyžiarskym vlekom (cca. 150m) a na začiatku/konci turistických trás.

 • U Tomáša - penzión

  Originálna, štýlová, rekreačná chalupa, ideálna pre 9 -12 osôb. Objekt sa nachádza v malej podhorskej turistickej osade Turecká, 660 m n.m. Pohodlný, moderný interiér, historický exteriér. Nádherné horské prostredie.

 • U Kurišky - chalupa

  Krásna drevenica je postavená v roku 1779 nachádzajúca sa v obci Turecká vo Veľkej Fatre. V roku 2007 prešla chalupa rekonštrukciou, pričom zvonku si zanechala pôvodné črty.

 • St.Bernard - penzión

  Penzión je pomenovaný podľa St. Bernarda z Aosty, narodeného roku 923n.l.. St. Bernard pochádzal z bohatej šľachtickej rodiny, z oblasti Menthon vo Francúzku.

 • Chata Salašky - turistická chata

  Rekreačné zariadenie je vzdialené 20 km od Banskej Bystrice smerom na Staré Hory do Tureckej a odtiaľ na Salašky. Je vhodné na spoločenské udalosti, školenia, no hlavne pre rekreáciu a oddych s celoročnou prevádzkou.

 • Kráľova studňa - horský hotel

  Horský hotel Kráľova studňa sa nachádza v chránenom prostredí Národného parku Veľká Fatra vo výške 1300 m n.m. Ďaleko od ruchu civilizácie, hlboko v srdci prírody poskytuje dokonalé podmienky pre načerpanie síl.