Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; TplParser has a deprecated constructor in /home/je003200/www_root/book/libraries/TplParser.php on line 20
Opýtajte sa - Obec Turecká

Opýtajte sa

V tejto sekcii je možné opýtať sa starostu obce na otázky týkajúce sa obce.
Poradie príspevkov pre ľahšiu orientáciu: najnovšie sú na vrchu a staršie sú nižšie
Matej
2017-01-03 13:48:22
Dobrý den , prečo nieje vyvesený rozpočet aj na internete ?

didule
2015-05-18 01:14:23
Pochádzam z tohto kraja a každý rok chodím na "halušky" Poznám Tureckú veľa rokov a viem porovnať čo všetko sa v tejto obci urobilo. Takého starostu by vám mohli závidiet široko ďaleko. Veď len zvládnuť takú akciu ako su "halušky". Z Tureckej sa stala krásna dedina a plná aktivity. Držím vám všetky palce Turečania a vášmu starostovi prajem veľa elánu a štastia pri práci pre vašu obec. Treba, aby ste mu pomáhali a nehádzali polená pod nohy.
starosta
2015-01-08 14:09:00
Momentálne je zverejnený rozpočet na rok 2015 spolu s aktuálnou zápisnicou a uzneseniami na Obecnej tabuli v obci , dotyčný si môže ísť prečítať alebo prísť na Obecný úrad ...
webmaster
2015-01-07 15:00:16
Práve sa ukázalo, že *Skutočné meno* zastávajúci sa konkrétnych 2 diskutujúcich je zas jeden a ten istý človek pod tretím menom. S miernym znechutením musím skonštatovať, že od 2013 je na tejto stránke, ktorá mohla prinášať úžitok všetkým, len jeden príspevok, ktorý stál za niečo, a aj ten ostal nezodpovedaný - prepáčte pani Simona, ale za to 5 príspevkov od človeka, pre ktorého je toto jediný spôsob ako pomôcť obci z toho čo sa mu nepáči.
Osobne mu navrhujem, aby sa so zoznamom svojich pripomienok a subjektívnych úzko ohraničených názorov obrátil priamo na obecnom úrade v Tureckej v pracovných hodinách po dohode o návšteve so starostom.
Zverejňovanie *iných vecí* sa na obecnej stránke deje už od 2012 v sekcii Samospráva v tmavomodrom menu na spodku stránky, VZN je v Legislatíva obce, najaktuálnejšie ale aj trvalé vyvesené oznamy sú v sekcii Obecná tabuľa.
skutočne meno
2014-12-09 17:58:53
inak zabudol som dodať, rozpočet, zapisnice zo zasadnutia a ine veci by sa naozaj mohli zverejnovať na internete.
skutočne meno
2014-12-09 17:53:10
zastanem sa diskutujúcih, cela turecka by mala mať cez webru predsa rovnake IP či ide o domaceho či aj nie ale to už neni o tom.

nuž keby som sa podpísal skutočným menom, to by teda bol kopec srandy ako krížna, no pridám sa aj ja do diskusie, a musim smutne skonštatovať že niečo na týchto príspevkoch bude, aj ked boli už naozaj veľmi ostré a prehnané.
avšak aj ak to bol jeden či dvaja, pravda je pravda, a to že sa nikdy nič nerobilo s tymto penzionom je naozaj pravda. chyba bola už len stavebné povolenie ale na čo sa tu rozplývať, treba to naozaj zmeniť tak že sa za to začnu zaujímať občania, a pritlačiť majitela "k múru" ako sa vraví, lebo to je naozaj neznesiteľné.

a tiež myslím že tieto príspevky nemali absolútne nič spoločné s voľbami, že to je taka kusok naivita, ale ked sme už pri tych vetroch, občania ich par videli...............
vôbec neviem čo si mam mysleť o diskutujucich aj celkovo no myslim že nazor pána adama zdielalo viac ludi viď. počet hlasov vo volbach
starosta
2014-07-04 23:04:34
Zaregistroval som v tejto rubrike otázok zaujímavé príspevky.

Keby sa dotyční podpísali svojimi skutočnými menami,alebo prišli na
Obecný úrad a informovali sa, ako to reálne je, bolo by to v poriadku.
Kritiku beriem, každý má na to právo, ale má aj právo a možnosť to dokázať
reálne urobiť lepšie, resp. pomôcť, keď je potrebné,
ale to je už zrejme problém ...
webmaster to vystihol presne,
... nuž, zvolebnieva sa a ja presne viem, odkiaľ fúka vietor ...
----------------------------------------
starosta je jeden, kontakt je na OU
webmaster
2014-07-03 22:04:10
Pre ostatných návštevníkov:
príspevky Ivana aj Adama sú podľa IP adresy z toho istého zdroja. Smutné je, že ešte aj v roku 2014 stále evolúcia ľudskej inteligencie nie je u všetkých na dostatočnej úrovni. Čo je na tom smutnejšie, podľa tónu a obsahu správ sa dá tušiť o koho ide. Na prstoch jednej ruky by sa dalo tipovať. Škoda.
----------------------------------------
Webmaster obecnej stránky je jeden. Kontakt je na OU
webmaster
2014-07-03 21:51:29
Skúsim odpovedať ja:

1. Ivan, VZN nájdeš pri troške snahy aj sám, v sekcii Legislatíva obce. Pokiaľ by si z nejakých dôvodov potreboval nahliadnuť do zápisníc zo zasadaní obecného zastupiteľstva, uznesení, neváhaj prísť na obecný úrad v pracovnom čase úradu. Áno, obec má ešte aj nejakú inú stránku.

2. Adam, takéto vzácne presné a profesionálne zhodnotenie situácie v obci neurobí náhodný návštevník, ani chalupár, ale najskôr asi obyvateľ obce. Tvoje hodnotenie stavu by si zaslúžilo byť vypočuté a určite aj riešené tak, aby výsledok bol k tvojej spokojnosti. Našiel by si v sebe toľko úprimnosti, prišiel na obecný úrad v Tureckej, a ponúkol konkrétne riešenia, ktoré by vytrhli obec zo strát ktoré tak všeobecne spomínaš? Alebo napríklad skúsil sám nejako podporiť obec svojimi aktivitami tak, aby sa straty znížili? Dokázal by si sa postaviť problému ktorý spomínaš tak, že by si viedol nejaký svoj kolektív k zlepšeniu stavu?
Lebo ak nie, tak tvoj príspevok do tejto sekcie bol len prázdne nafúknuté spráchnivené vrecko po smetiach. Tento typ príspevkov sa preberá nie na internetovej stránke obce, ale pred krčmou, prípadne pri futbale, ak chceš..
----------------------------------------
odpovede
Adam
2014-05-31 18:41:20
Nikde, starosta si robí čo chce aj so svojou manželkou, vyrábajú stratu
pre obec jednu za druhou, aj z takého podujatia, ako je tá cirkusová akcia "halušky fest" - fest kravina, v podaní "pána" starostu.
Ivan
2014-04-09 19:49:08
vedel by mi niekto povedať kde nájdem na základe odkazu na obecnej tabuli zo dňa 18.12.2013 - Zápisnicu zo zasadania obecného zastupiteľstva uskutočneného 27.11.2013 - Rozpočet obce Turecká na rok 2014, VZN o miestnych daniach a poplatkoch na rok 2014 bude zverejnený na našej webovej stránke, uznesenia zo zasadania,alebo máte ešte nejakú inú stránku?
Ivan
2013-08-29 12:57:08
Dobrý deň pán starosta,

máme na Salaškách chatu už viac ako 40 rokov (resp.rodičia). Čítame si sem-tam inzeráty o predaji nehnuteľností v Tureckej. Zvlášt nás zaujal jeden, kde sa predáva Penzion Bernard. Medzi parametrami, stavebným materiálom atď. je informácia, že odpad je riešený verejnou kanalizíciou.
Je už v Tureckej kanalizácia, nevieme o tom, inak by sme sa všetci na ňu napojili. Zrejme majiteľ myslí miestny potok, pretože keď ideme okolo tohoto "úžasného stavebného diela", vždy je tam neznesiteľný zápach.
Myslím, že by ste si to ako starosta obce mali overiť a túto situáciu riešiť. Je nám ľúto obyvateľov, ktorí bývajú v okolí. A ten zelený potok.
Všimli sme si, že tekto uafarbený je od časti pod penziónom po konečnú zastávku autobusu. Nad penziónom je potok čistý. Zázrak? Myslím si, že by ste už konečne mali dbať aj o čistotu obce, ľudia si nekosia svoje pozemky, pritom je zákon, ktorý o tom to hovorí.
» /http:///kpaulich45@gmail.com ----------------------------------------
Zápach v Tureckej
simona
2013-04-15 17:53:44
dobry den chcela by som sa informovat ci by ste mi nemohol poskytnut informaciu,ci vo vasom okoli niekto nepecie narodeninove torty a popripade zaslat mi nejaky kontakt,www stranku, email adresu ci telefonne cislo.budem sucastou podujatia ako kazdy rok a chcela by som sprijemnit narodeninovy den svojej blizkej osobe ale nato potrebujem tortu aby to malo svoje caro.dakujem
2012-01-08 16:40:49
Pozdravujem, Ivo z Kroměříže
som rád, že ste nás minulý rok navštívili až z takej diaľky. Minulý rok prevádzkovala vleky v stredisku SKI obec Turecká. Snehové podmienky boli zlé, príroda a šťastie nám neprialo.Tento rok je zatiaľ v Tureckej snehu až až, napadlo takmer 80 cm prírodného snehu, takže je to iné. Prevádzkovateľom už nie je obec, je tam nový nájomca.V prevádzke však nie je celý kopec, viac info na www.skiturecka.sk
2012-01-04 17:32:07
Dobrý den. Minulý rok jsem by u vás v Turecké na lyžovačce. Noc sněhu nebylo, jako celý rok, ale zajímalo by mě, zda tento rok pojede celý vlek od vrcholu dolů, samo sebou, když bude sníh. Děkuji Ivo z Kroměříže.
2011-12-15 17:21:32
Dobrý deň, p. Trebuľa
cesta, ktorá vedie na Salašky od zákruty na konci dediny, nie je majetok obce ani nespadá do správy o údržbe miestnych komunikácií, nie je teda miestnou komunikáciou. Vždy si zimnú údržbu cesty na Salašky zabezpečoval prevádzkovateľ strediska a viem, že bola snaha aj zo strany obce, aby prispievali aj chatári,pretože slúži aj pre nich, aby sa dostali ku svojim nehnutelnostiam. ¬iaľ nestretlo sa to s pochopením a preto je to tak ako je. Minulý rok bola obec prevádzkovateľom strediska a o cestu sme sa snažili starať v rámci našich možností a od nikoho sme nepožadovali žiadnu finančnú náhradu, brali sme to ako službu nie len pre chatárov ale hlavne návštevníkov strediska.
To, ako píšete, chatári platia dane a prístupová komunikácia by mala byť odhrnutá, absolútne spolu nesúvisí. Daň je určená VZN obce o miestnych daniach a poplatkoch a nesúvisí s údržbou komunikácií.
Je teda potrebné obrátiť sa na majiteľov strediska resp. nového prevádzkovateľa strediska a dohodnúť spôsob vyriešenia tohto problému. Vzniknutá situácia ma mrzí,žiaľ v súčastnosti nie je v kompetencií obce vykonávať zimnú údržbu komunikácie na Salašky.
Za porozumenie Vám ďakujem, inak kedykoľvek ma môžte kontaktovať starosta@obecturecka.sk
2011-12-13 10:17:00
Dobry den,

rad by som sa Vas opytal, prečo v piatok 9.12.2011 vecer, nebola po intenzivnom snezeni odhrnuta cesta hore na Salašky, aspon po zasnezovaciu nadrz. My, i mnoho dalsich aut sa tam vytrapilo, retaze vozidla i vozovku zbytocne nicilo a i tak sme nevysli ani len prvu zakrutu. Pokial viem, chatari dane platia, a pristupova komunikacia by mala byt odhrnuta nie len pocas lyziarskej sezony.

Alebo cakate kym sa tam stane nejake nestastie,
alebo vacsia skoda na vozidle?

Dakujem.
starosta
2011-06-14 10:00:31
Odpoveď pre návštevníka podujatia Halušky Turecká 2011.
Celé podujatie staviame na spokojnosti návštevníkov v rámci možností obce Turecká. Sme malá obec - je nás len 149 - takže možnosti zabezpečenia všetkých úloh spojených s organizáciou podujatia sú v mnohom závislé na spolupráci a podpore partnerov a ľudí, ktorým záleží na udržaní tradície varenia a jedenia bryndzových halušiek v Tureckej.
Ceny budú určite primerané a halušky či bryndzové pirohy , syry a žinčica , budú na podujatí v základnom sortimente. Keď nám ku tomu všetkému ešte vyjde dobré počasie, budeme veľmi radi.
Ps: Valček na cesto Vám radi pridáme ako pozornosť obce aby ste z FEST Halušiek z Tureckej odchádzali spokojný a o rok sa vrátili znovu.
starosta obce
starosta
2011-06-14 09:21:18
Na otázku o čistení potoka,potok nie je v majetok obce a mal by sa oň starať správca vodného toku, Keď je však v potoku neporiadok,bezpochyby ho urobili ľudia, či už okoloidúci alebo aj miestni.
A to je už obec. Samozrejme, že chceme mať čisté životné prostredie a potok je jeho súčasťou.Určite plánujeme do podujatia FEST Halušky Turecká do 1. júla potok vyčistiť.
Keď nám pošlete Váš kontakt, radi Vás oslovíme, každá pomoc vítaná.
starosta Turecká
2011-06-02 20:57:18
Som sedlak z mesta a zaujimalo by ma ci si budem moct kupit na feste hotove jedlo na priamu konzumaciu byndzove halusky, zincicu, ovci syr a tak podobne za cenu odvijajucu sa od sucasnej mzdy slovenskeho robotnika? V Terchovej mali klobasky a pivo- uz tam cestu merat nebudem, za benzin som dal 40 ecok a to co som tam videl som mohol sledovat aj v televizii a zadara. Potrebujem sa najest a ked idem na halusky tak ich chem aj jest. A ziadne klobasky! Tak mam prist? Nebudem odchadzat rozculeny?? Dakujem Ps: potrebujem kupit dreveny valcek na cesto, tak mi jeden drzte.
simona
2009-10-28 08:18:41
Chcem sa opýtať pána starostu, či a ak áno, kedy sa organizuje čistenie koryta potoka. Rád by som sa zúčastnil. Chodievam do vašej obce za účelom turistiky, a dokumentárneho fotografovania. Stav potoka v Tureckej doline mi vyráža dych pri pohľade naň. Určite by sa radi zúčastnili aj Starohorskí obyvatelia, keďže sa ich to priamo dotýka. Viem, že pri takom množstve návštevníkov, je to neudržateľné, ale riešiteľné.
Jano
2009-09-02 14:37:23
Odkiaľ pochádza názov obce? Túto otázku som dostala od tureckého novinára.
strany: 1

meno*
text*
poznámka
weblink
správne slovo